Menu Zavřeno
Štěstí - jedinečný kurz
Čtyřlístek Štěstí

Po štěstí toužíme všichni, byť si pod ním každý představujeme něco jiného. Pro někoho znamená hromadu peněz, pro jiného teplo rodinného krbu v objetí životní lásky, další k němu třeba potřebuje dosáhnout výrazného úspěchu ve sportu.A stejně převážná část lidí není nikdy spokojená a šťastná, přestože se paradoxně o mnohých dá říci, že jsou úspěšní, finančně zajištění a dokonce inteligentní. Napadlo Vás někdy proč tomu tak je?
Štěstí je totiž z větší části, cca ze 70%, závislé na vnitřním světě člověka a objektivní skutečnosti (jako jsou peníze, zdraví, bydliště) tvoří pouze menší, zhruba 30% podíl na celkové životní spokojenosti.
Jinými slovy, Štěstí člověk musí najít především sám v sobě.

Je to dnešní doba, která lidem vnucuje pocit věčné nespokojenosti a neukojenosti. Lživá politika, zkreslené reklamy a nereálné seriály nesou hlavní vinu na tom, že nejsme schopni najít vnitřní klid a vyrovnanost.

„Mám krásný dům, doteď jsem na něj byl hrdý…ale můj příbuzný si postavil větší, tak jak můžu být spokojen?“
„Můj počítač je starý pouhé 2 měsíce a umí všechno, co potřebuji…ale v televizní reklamě už prezentují jeho novou vylepšenou verzi, tedy už mně jeho zastaralá verze přestala uspokojovat.“

A tak bychom mohli pokračovat 🙂

Dokud se tedy správně nenastavíme ve své mysli a neuvědomíme si, k čemu jsme dnešní společností manipulovaní, nikdy štěstí nepoznáme.

Zde je několik základních pravidel, které jsou klíčem ke štěstí:

Mějte se rádi takovými, jací jste. Pokud chcete být v životě alespoň trochu spokojení, zapomeňte na vzory, které Vám vnucovali v dětství rodiče a dnes Vám je vnucují média – či dokonce partner(ka). V časopisech, filmech, na internetu, všude nám jsou vystavováni dokonale krásné modelky s perfektními účesy, svalnatí a vyvinutí muži v drahých autech a oblecích.
Pomiňme nyní fabulace, kterým jsem tímto vystaveni (nikdo není tak dokonalý, jak je dokáží média prezentovat). Máte jedinou možnost – přijímejte se tací jakými jste. Se všemi nedostatky a nedokonalostmi, které máte. Ostatně dokonalost neexistuje. A kdyby existovala, byl by svět neskutečné nudné místo.
Ideálním způsobem jak zvýšit svoji sebeúctu je dopřát si Tantrickou masáž.

Přijměte Vesmír takový, jaký je.

Nelze být šťastný v budoucnu. Buď budeme šťastní právě teď nebo nebudeme šťastní nikdy. To znamená neříkat si „Budu šťastný, až se mi podaří…“, nýbrž si říct „Jsem šťastný právě v tento okamžik, protože se mi podařilo…“

Nespojovat štěstí s majetkem. Budete-li mít dvě auta, přepadne Vás závist, když si soused koupí třetí. Koupíte si nový mobilní telefon a můžete se vsadit, že za chvíli před Vámi nějaký známý vytáhne novější. Vyděláváte za měsíc půl milionu, jenže na internetu budou zaručeně psát o lidech, kteří vydělávají víc než Vy.
Soustředěnost na majetek Vás bude hnát do smrtícího výru nikdy nekončící nenasytnosti.

Nesrovnávejte se s jinými. Již víte, že toto pravidlo platí u majetku. Ale ani
v ostatních, a řekněme oduševnělejších oblastech, se nesnažte Vaši maličkost přirovnávat k ostatním. Vždy se najde někdo, kdo je hezčí, silnější, rychlejší,
výmluvnější nebo třeba sexuálně zdatnější.
Prostě si jeďte svoji cestu a mějte svůj styl. Jste jedineční a to je to nejcennější.

Nešiďte se na spánku. Pokud si zajistíte dostatek odpočinku, budete si všechny příjemné aktivity více užívat. Navíc se při kvalitním spánku tvoří v těle melatonin, což je noční forma serotoninu – hormonu štěstí.

⦁ Pravidelně cvičte. Při zdravém a dobrovolném pohybu se rovněž vytváří serotonin. Budete se cítit sebevědoměji jak fyzicky, tak duševně.

Nedávejte si příliš vysoké cíle. Pokud si stanovíte menší, ale rychleji zvládnutelný cíl, při jeho dosažení pocítíte štěstí. Když si však stanovíte příliš vysoký cíl, uspokojení nedosáhnete buď nikdy (protože se ukáže být nesplnitelný) nebo až za dlouhou dobu, během níž cestou ztratíte motivaci k práci a radost z překonávání překážek.

Věnujte se kreativní činnosti. Každý nemůže být vynálezce nebo geniální umělec, ale každý má alespoň na něco špetku toho nadání. Zkuste si přinejmenším načrtnout obraz, zapískat si novou melodii, napsat povídku nebo blog či si třeba kutilsky vyrobit polici.
Radost z nového díla je zcela výjimečná a nic ji nedokáže nahradit.

Soustřeďte se na právě probíhající přítomnost. Nebabrejte se v minulosti, ani nestavte vzdušné zámky své budoucnosti. Použijte techniku „myšlenka nesmí opustit místnost“, což znamená, že se alespoň chvíli budete soustředit pouze na to, co právně nyní vidíte, slyšíte a cítíte.
Cítíte v tuto chvíli, že jste příjemně odpočatí? Užívejte si to.
Cítíte zrovna, že máte příjemně plný žaludek po chutném obědě? Užívejte si to.
Koupili jste si svetr přesné té barvy, jakou jste si představovali? Oblečte si ho a užívejte si to.
Seznámili jste se s někým, kdo by pomohl být Vaší láskou na celý život? Použijte techniku prožívání štěstí a užijte si to. I když to s oním člověkem nakonec nevyjde, alespoň Vás bude těšit vědomí, že jste si pocit štěstí v danou chvíli užili a tím si zkvalitnili (a pravděpodobně i prodloužili) život.

Dopřejte si dostatek slunce (denního modrého světla) a barev (světel rozličných vlnových délek). Nedostatek barev je roven nedostatku modrého světlo, což má za následek sníženou tvorbu serotoninu.

Podpořte přirozeným způsobem tvorbu hormonů štěstí – serotoninu, dopaminu, endrorfinu, ale i oxytocinu.

Technika aktivního prožívání Štěstí

Na našem kurzu BARVAMI KE ŠTĚSTÍ Vás naučíme i Techniku aktivního prožívání štěstí. Pokud ji každý den aplikujete po 1 minutu, během týdne poznáte obrovský rozdíl na svém duševním stavu.

Máte dotazy nebo se chcete objednat? Pak nás kontaktujte.